+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.
Nematodai KURKLIAMS, dirvinukams (S. carpocapsae), MAXI pak. (kaina 1 vnt x500mln)

Nematodai KURKLIAMS, dirvinukams (S. carpocapsae), MAXI pak. (kaina 1 vnt x500mln)

Prekės kodas: 1080248
Vnt. kaina:134,00 €

Prekės pristatomos per 2 savaites.

Biologinei  kurklio (Gryllotalpa gryllotalpa) suaugėlių, storakojų uodų (Bibionidae), ilgakojų uodų (Tipulidae) ir dirvinukų (Agrotis spp.) lervų kontrolei darže, sode ir vejoje.  MAXI pakuotėje yra 3 vnt x 500 mln, šiuo kiekiu apdorojama 30 arų.

Naudojimo instrukcijos

NEMATODAI (Steinernema carpocapsae)


PASKIRTIS

Produkto sudėtyje yra 3 vnt x 500 mln. entomopatogeninių nematodų – Steinernema carpocapsae, kurie skirti kurklio (Gryllotalpa gryllotalpa) suaugėlių, storakojų uodų (Bibionidae), ilgakojų uodų (Tipulidae) ir dirvinukų (Agrotis spp.) lervų biologinei kontrolei darže, sode ir vejoje.

S. carpocapsae yra gamtoje aptinkamas įvairių rūšių vabzdžių natūralus priešas. Paskleidus šiuos nematodus ant dirvos paviršiaus, jie suranda, įsiskverbia ir sunaikina kenkėjus maždaug per savaitę.


Nematodai yra saugūs naudingųjų nariuotakojų faunai, augalams ir žmogui.


KAIP PRODUKTAS VEIKIA

  • Nematodai įsiskverbia į kenkėją ir paskleidžia simbiotines bakterijas.
  • Bakterijos sparčiai dauginasi ir kenkėjas žūva po 2-3 dienų.
  • Efektyviausiai veikia suaugėlių stadijos kurklius, lervinių stadijų storakojus, ilgakojus uodus, dirvinukus.
  • Nematodai maitinasi ir dauginasi negyvame kenkėjo kūne, o pasibaigus maistinėms medžiagoms, ieško kito šeimininko (toks ciklas vyksta kol yra kenkėjų, nematodai neradę kenkėjų per kelias dienas žūva).
  • Per 2-3 savaites ženkliai sumažina kenkėjų skaičių.


PANAUDOJIMO LAIKAS


DIRVOS TEMPERATŪRA

12°C – 30°C

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

 

 

Kurkliai: naudoti nuo balandžio iki rugpjūčio, nuo momento, kai tik vidutinė dirvos temperatūra pradeda viršyti 12°C. Produktas veiksmingiausias prieš kurklio suaugėlius, o prieš lervinių stadijų kurklius efektyvumas gerokai žemesnis. Dėl šios priežasties, norint reikšmingai sumažinti kurklių populiaciją, nematodus reikia naudoti kelis metus iš eilės.

Storakojai ir ilgakojai uodai: pradėti naudoti dvi savaites po masinio skraidymo. Produktas veiksmingiausias prieš 1– 2 ūgio lervas, o prieš vyresnes 3–4 ūgio lervas efektyvumas mažėja. Tinkamiausias naudojimo laikas – balandžio viduryje–spalio mėnesiais. Svarbu, kad produkto naudojimo ir veikimo laikotarpiu vidutinė dirvos temperatūra būtų ne žemesnė nei 12°C.

Dirvinukai: naudoti nuo birželio iki rugpjūčio, kai tik aptinkami pirmieji vikšrai.


Po įsigijimo panaudokite kaip įmanoma skubiau. Pakuotę galima laikyti iki 6 savaičių 4°–10°C temperatūroje (žr. į galiojimo pabaigos datą ant pakuotės). Pakuotės negalima užšaldyti ar paveikti didesne nei 30°C temperatūra.

Veiksmingiausias kai dirvožemio temperatūra yra tarp 14°–25°C. Mažesnėje ar aukštesnėje temperatūroje nematodų efektyvumas mažėja. Nematodai labai jautrūs UV spinduliuotei ir išdžiūvimui, todėl apdorojimas turi būti atliekamas anksti ryte, vakare arba dieną apniukusiu oru.

Rekomenduojame kartu naudoti paviršiaus aktyviąją medžiagą, kuri pagerins nematodų patekimą į dirvožemį. Įsigykite čia: NEMATODŲ GREITIKLIS. 


NAUDOJIMAS

Produkto turinys supilamas į 10 l vandens ir gerai išmaišomas. Gauta suspensija padalinama ant atitinkamo skaičiaus laistytuvų arba purkštuvų - 10 - čiai arų prireiks 100 -200 l vandens nematodų išlaistymui. Purškiant rekomenduojama pašalinti visus sietus, purkštuko skersmuo turi viršyti 0,8 mm, o slėgis turi neviršyti 5 barų. Apdorojamas dirvožemio paviršius turi būti drėgnas. Po apdorojimo praėjus pusvalandžiui ar valandai paviršius dar kartą turi būti apdorotas 1–2 l vandens/1 m², kad nuplauti nematodus nuo lapų ant dirvos. Optimaliam rezultatui pasiekti, rekomenduojama užtikrinti pakankamą dirvos drėgnumą 3–4 savaites.


EFEKTYVUMAS

Dėl nematodų dauginimosi užkrėstų kurklių kūnuose ir pakartotinio naujų šeimininkų užkrėtimo, produkto efektyvumas nuosekliai didėja kelias savaites po apdorojimo. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad dirva tuo laikotarpiu būtų pakankamai drėkinama. Panaudojus produktą tinkamu laiku ir palankiomis sąlygomis, galima tikėtis reikšmingo kenkėjų populiacijos sumažėjimo.

Daugiau apie entomopatogeninių nematodų poveikį skaitykite čia.