+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.
Nematodai PRO GRAMBUOLIŲ LERVOMS (H. bacteriophora, S. feltiae) MAXI pak. (3 x 750mln)

Nematodai PRO GRAMBUOLIŲ LERVOMS (H. bacteriophora, S. feltiae) MAXI pak. (3 x 750mln)

Prekės kodas: 1080246
Vnt. kaina:142,00 €154,00 €
-8%

Prekės pristatomos per 2 savaites.

Biologinei sodinio grambuolėlio-grikinuko (Phyllopertha horticola), vasarinio grambuolio (Amphimallon solstitialis), paprastojo grambuolio (Melolontha melolontha) ir kitų plokštėtaūsių vabalų lervų kontrolei sode, darže ir vejoje.Ypatingai stipri nematodų koncentracija 750 mln/ 10 aMAXI pakuotėje yra 3 vnt x 750 mln, šiuo kiekiu apdorojama 30 arų.

Naudojimo instrukcijos

NEMATODAI (Heterorhabditis bacteriophora + Steinernema feltiae)

Ypač veiksmingas nematodų mišinys:

 • Net 3 x 750 mln/ 30 a
 • Veikia visas kenkėjiškas sodui grambuolio rūšis 


PASKIRTIS 

Produkto sudėtyje yra ypatingai stipri entomopatogeninių nematodų koncentracija (3x750 mln/30 a) – Heterorhabditis bacteriophora ir Steinernema feltiae mišinys, skirtas kai kurių plokštėtaūsių vabalų – lervų biologinei kontrolei sode, darže ir vejoje, kurios daugiausia daro žalos:

 • sodinio grambuolėlio (Phyllopertha horticola)
 • paprastojo auksavabalio (Cetonia aurata) 
 • vasarinio grambuolio (Amphimallon solstitialis)
 • grambuoliukų (Hoplia spp.)
 • paprastojo grambuolio (Melolontha melolontha) H. bacteriophora ir Steinernema feltiae yra natūraliai gamtoje aptinkami įvairių rūšių plokštėtaūsių vabalų gamtiniai priešai. Paskleidus šiuos nematodus ant dirvos paviršiaus, jie suranda, įsiskverbia ir sunaikina grambuolių lervas maždaug per savaitę.

Nematodai yra saugūs naudingųjų nariuotakojų faunai, augalams ir žmogui.


KAIP VEIKIA PRODUKTAS

 • Nematodai įsiskverbia į kenkėją ir paskleidžia simbiotines bakterijas.
 • Bakterijos sparčiai dauginasi ir kenkėjas žūva po 2-3 dienų.
 • Efektyviausiai veikia jaunas lervas: paprastojo grambuolio 1 ūgio, vasarinio 1-2 ūgio, grambuolėlio 1-2-3 ūgio.
 • Nematodai maitinasi ir dauginasi negyvame kenkėjo kūne, o pasibaigus maistinėms medžiagoms, ieško kito šeimininko (toks ciklas vyksta kol yra kenkėjų, nematodai neradę kenkėjų per kelias dienas žūva).
 • Per 2-3 savaites ženkliai sumažina kenkėjų lervų skaičių.
 • Kontrolė  efektyviausia tik tada, kai į 10 a plotą išlaistoma 750 mln nematodų mišinio.


PANAUDOJIMO LAIKAS

DIRVOS TEMERATŪRA

12°C – 30°C

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

 


Naudojamas gegužės, birželio mėnesį,  antrasis panaudojimas rugsėjo mėnesį. Veiksmingiausias kai dirvožemio temperatūra yra tarp 14°–25°C. Mažesnėje ar aukštesnėje temperatūroje nematodų efektyvumas mažėja. Nematodai labai jautrūs UV spinduliuotei ir išdžiūvimui, todėl apdorojimas turi būti atliekamas anksti ryte, vakare arba dieną apniukusiu oru.

Po įsigijimo panaudokite kaip įmanoma skubiau. Pakuotę galima laikyti iki 6 savaičių 4°–10°C temperatūroje (žr. į galiojimo pabaigos datą ant pakuotės). Pakuotės negalima užšaldyti ar paveikti didesne nei 30°C temperatūra.


Rekomenduojame kartu naudoti paviršiaus aktyviąją medžiagą, kuri pagerins nematodų patekimą į dirvožemį. Įsigykite čia: NEMATODŲ GREITIKLIS. 


NAUDOJIMAS

Produkto turinys supilamas į 10 l vandens ir gerai išmaišomas. Gauta suspensija padalinama ant atitinkamo skaičiaus laistytuvų arba purkštuvų - 10 - čiai arų prireiks 100 -200 l vandens nematodų išlaistymui.  Purškiant rekomenduojama pašalinti visus sietus, purkštuko skersmuo turi viršyti 0,8 mm, o slėgis turi neviršyti 5 barų. Apdorojamas dirvožemio paviršius turi būti drėgnas. Po apdorojimo praėjus pusvalandžiui ar valandai paviršius dar kartą turi būti apdorotas 1–2 l vandens/1 m², kad nuplauti nematodus nuo lapų ant dirvos. Optimaliam rezultatui pasiekti, rekomenduojama užtikrinti pakankamą dirvos drėgnumą 3–4 savaites.


EFEKTYVUMAS

Dėl nematodų dauginimosi užkrėstų lervų kūnuose ir pakartotinio naujų šeimininkų užkrėtimo, produkto efektyvumas nuosekliai didėja kelias savaites po apdorojimo. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad dirva tuo laikotarpiu būtų pakankamai drėkinama.

Panaudojus produktą tinkamu laiku ir palankiomis sąlygomis, galima tikėtis reikšmingo grambuolio populiacijos sumažėjimo. Apkrėstos lervos tampa rausvos ir gali būti nesunkiai atskirtos nuo sveikų.


Daugiau apie entomopatogeninių nematodų poveikį skaitykite čia.Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.