+370 5 2726727
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.
Nematodai KURKLIAMS, dirvinukams ir ilgakojams uodams, 250 mln.
Nematodai KURKLIAMS, dirvinukams ir ilgakojams uodams, 250 mln.

Nematodai KURKLIAMS, dirvinukams ir ilgakojams uodams, 250 mln.

Prekės kodas: 1080247
Vnt. kaina:119,00 €
Klausti apie prekę +370 5 2726727 Į krepšelį

Prekės pristatomos per 2 savaites.

Biologinė kurklių, storakojų ir ilgakojų uodų, dirvinukų kontrolė. – 5 arų sklypui.


Naudojimo instrukcijos

PASKIRTIS

Sudėtyje yra entomopatogeninių nematodų Steinernema carpocapsae infektyvių jauniklių, kurklio (Gryllotalpa gryllotalpa) suaugėlių, storakojų uodų (Bibionidae), ilgakojų uodų (Tipulidae) ir dirvinukų (Agrotis spp.) lervų biologinei kontrolei darže, sode ir vejoje. S. carpocapsae yra gamtoje aptinkamas įvairių rūšių vabzdžių natūralus priešas. Paskleidus šiuos nematodus ant dirvos paviršiaus, jie suranda, įsiskverbia ir nužudo lervas maždaug per savaitę.

KAIP PRODUKTAS VEIKIA

Nematodai  kontroliuoja suaugėlių stadijos kurklius ir lervinių stadijų storakojus, ilgakojus uodus bei dirvinukus. Palaisčius dirvą paruoštu preparatu, S. carpocapsae nematodai aptinka vabzdžius šeimininkus ir įsiskverbia į jų organizmą, kuriame paskleidžia savo žarnyne gyvenančias simbiotines bakterijas. Bakterijoms sparčiai dauginantis, vabzdys žūva per kelias dienas. Nematodai toliau maitinasi ir dauginasi negyvame šeimininko kūne, kol ten esančio maisto medžiagos visiškai išeikvojamos. Tada nematodai ieško naujų vabzdžių šeimininkų, o tokių neradę, per kelias dienas žūva.

Nematodai yra saugus naudingųjų nariuotakojų faunai, augalams ir žmogui.

  • Kurkliai: naudoti nuo balandžio iki rugpjūčio, nuo momento, kai tik vidutinė dirvos temperatūra pradeda viršyti 12°C. Produktas veiksmingiausias prieš kurklio suaugėlius, o prieš lervinių stadijų kurklius efektyvumas gerokai žemesnis. Dėl šios priežasties, norint reikšmingai sumažinti kurklių populiaciją, nematodus reikia naudoti kelis metus iš eilės.

  • Storakojai ir ilgakojai uodai: pradėti naudoti dvi savaitės po masinio skraidymo. Produktas veiksmingiausias prieš 1– 2 ūgio lervas, o prieš vyresnes 3–4 ūgio lervas efektyvumas mažėja. Tinkamiausias naudojimo laikas – rugsėjo–spalio mėnesiais. Svarbu, kad produkto naudojimo ir veikimo laikotarpiu vidutinė dirvos temperatūra būtų ne žemesnė nei 12°C.

  • Dirvinukai: naudoti nuo birželio iki rugpjūčio, kai tik aptinkami pirmieji vikšrai.


NAUDOJIMAS

Produkto turinys supilamas į vandenį ir gerai sumaišomas. Gauta suspensija gali būti lengvai paskleidžiama įprastu laistytuvu arba purkštuvu. Purškiant rekomenduojama pašalinti visus sietus, purkštuko skersmuo neturi viršyti 0,8 mm, o slėgis turi neviršyti 5 barų. Apdorojamas dirvožemio paviršius turi būti drėgnas. Po apdorojimo praėjus pusvalandžiui ar valandai paviršius dar kartą turi būti apdorotas 1–2 l vandens/1 m2, kad nuplauti nematodus nuo lapų ant dirvos. Optimaliam rezultatui pasiekti, rekomenduojama užtikrinti pakankamą dirvos drėgnumą 3–4 savaites.

Produktas veiksmingiausias, kai substrato temperatūra yra tarp 15°–30°C. Mažesnėje ar aukštesnėje temperatūroje nematodų efektyvumas mažėja. Nematodai labai jautrūs UV spinduliuotei ir išdžiūvimui, todėl apdorojimas turi būti atliekamas anksti ryte, vakare arbą dieną apniukusiu oru.

Nematodai po įsigijimo turi būti panaudotas kaip įmanoma skubiau. Pakuotė gali būti laikoma iki 6 savaičių 4°–10°C temperatūroje (žr. į galiojimo pabaigos datą ant pakuotės). Pakuotės negalima užšaldyti ar paveikti didesne nei 30°C temperatūra.


Naudojimo normos:

Pakuotė

Apdorojamas plotas

Vandens kiekis mišinio paruošimui

Vandens kiekis apdorojimui laistant


250 mln.

 


500 m2


50 l


500 l


Daugiau apie entomopatogeninių nematodų poveikį skaitykite čia.

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.