+370 5 2726727
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.
Nematodai GRAMBUOLIŲ LERVOMS NAIKINTI, 750mln.
Nematodai GRAMBUOLIŲ LERVOMS NAIKINTI, 750mln.

Nematodai GRAMBUOLIŲ LERVOMS NAIKINTI, 750mln.

Prekės kodas: 1080246
Vnt. kaina:189,00 €
Klausti apie prekę +370 5 2726727 Į krepšelį

Prekės pristatomos per 2 savaites.

Biologinė kai kurių plokštėtaūsių vabalų (sodinio grambuolėlio (grikinuko), paprastojo auksavabalio, vasarinio grambuolio, grambuoliukų (Hoplia spp.), paprastojo grambuolio (karkvabalio) lervų kontrolė. 10 arų sklypui.


Naudojimo instrukcijos


PASKIRTIS                                               

Produkto sudėtyje yra 750 mln. entomopatogeninių nematodų - Heterorhabditis bacteriophora ir Steinernema feltiae mišinys, skirtų kai kurių plokštėtaūsių vabalų – sodinio grambuolėlio (Phyllopertha horticola), paprastojo auksavabalio (Cetonia aurata) vasarinio grambuolio (Amphimallon solstitialis), grambuoliukų (Hoplia spp.) ir paprastojo grambuolio (Melolontha melolontha) – lervų biologinei kontrolei. Grambuolio kontrolei - 1000 m2 (10 arų) plotui.

H. bacteriophora ir Steinernema feltiae yra natūraliai gamtoje aptinkami įvairių rūšių plokštėtaūsių vabalų gamtiniai priešai. Paskleidus šiuos nematodus ant dirvos paviršiaus, jie suranda, įsiskverbia ir nužudo grambuolių lervas maždaug per savaitę.

KAIP VEIKIA PRODUKTAS

Palaisčius dirvą paruoštu preparatu, H. bacteriophora ir Steinernema feltiae nematodai aptinka grambuolių lervas ir įsiskverbia į jų organizmą, kuriame paskleidžia savo žarnyne gyvenančias simbiotines bakterijas. Bakterijoms sparčiai dauginantis, vabzdys žūva per kelias dienas. Nematodai maitinasi bakterijomis ir dauginasi negyvame šeimininko kūne, kol ten esančio maisto medžiagos visiškai išeikvojamos. Tada tūkstančiai nematodų apleidžia negyvą kūną ir ieško naujų vabzdžių šeimininkų, o tokių neradę, per kelias dienas žūva.

Nematodai yra saugūs naudingųjų nariuotakojų faunai, augalams ir žmogui. 

PANAUDOJIMO LAIKAS

  • Naudojamas gegužės, birželio mėnesį,  antrasis panaudojimas rugsėjo mėnesį. Veiksmingiausias kai dirvožemio temperatūra yra tarp 14°–25°C. Mažesnėje ar aukštesnėje temperatūroje nematodų efektyvumas mažėja. Nematodai labai jautrūs UV spinduliuotei ir išdžiūvimui, todėl apdorojimas turi būti atliekamas anksti ryte, vakare arbą dieną apniukusiu oru.

Po įsigijimo panaudokite kaip įmanoma skubiau. Pakuotė gali būti laikoma iki 6 savaičių 4°–10°C temperatūroje (žr. į galiojimo pabaigos datą ant pakuotės). Pakuotės negalima užšaldyti ar paveikti didesne nei 30°C temperatūra.

NAUDOJIMAS

Produkto turinys supilamas į vandenį ir gerai sumaišomas. Gauta suspensija gali būti lengvai paskleidžiama įprastu laistytuvu arba purkštuvu. Purškiant rekomenduojama pašalinti visus sietus, purkštuko skersmuo turi viršyti 0,8 mm, o slėgis turi neviršyti 5 barų. Apdorojamas dirvožemio paviršius turi būti drėgnas. Po apdorojimo praėjus pusvalandžiui ar valandai paviršius dar kartą turi būti apdorotas 1–2 l vandens/1 m2, kad nuplauti nematodus nuo lapų ant dirvos. Optimaliam rezultatui pasiekti, rekomenduojama užtikrinti pakankamą dirvos drėgnumą 3–4 savaites.

EFEKTYVUMAS

Dėl nematodų dauginimosi užkrėstų lervų kūnuose ir pakartotinio naujų šeimininkų užkrėtimo, produkto efektyvumas nuosekliai didėja kelias savaites po apdorojimo. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad dirva tuo laikotarpiu būtų pakankamai drėkinama.

Panaudojus produktą tinkamu laiku ir palankiomis sąlygomis, galima tikėtis reikšmingo juodojo pjovėjo populiacijos sumažėjimo. Apkrėstos lervos tampa rausvos ir gali būti nesunkiai atskirtos nuo sveikų.

Naudojimo normos:

Pakuotė

Apdorojamas plotas

Vandens kiekis suspensijos paruošimui

Vandens kiekis, ant kurio dalinama gauta suspensija

Vandens kiekis lauko apdorojimui laistant

750mln.

 

1000 m2

10 l

100 - 150 l

1000-2000 l

PASTABA: vandens kiekį nematodų išlaistymui galima didinti, svarbu nematodų kiekį panaudoti ne didesniam nei nurodytam plotui.

Daugiau apie entomopatogeninių nematodų poveikį skaitykite čia.Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.