+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.
Terra Sorb Foliar amino rūgštys, 100 ml
Terra Sorb Foliar amino rūgštys, 100 mlTerra Sorb Foliar amino rūgštys, 100 ml

Terra Sorb Foliar amino rūgštys, 100 ml

Prekės kodas: 3005495
Vnt. kaina:3,48 €

Amino rūgščių ir mikroelementų (B, Mn, Zn,) kompleksas, skirtas augalų atgaivinimui bei papildomai mitybai.

Naudojimo instrukcijos


Registruotas EKOLOGINIAMS ŪKIAMS

Amino rūgščių ir mikroelementų (B, Mn, Zn,) kompleksas, skirtas augalų atgaivinimui bei papildomai mitybai.

Terra Sorb Foliar® - ypatingai efektyvi priemonė gaivinti augalams, paveiktiems įvairių nepalankių augti sąlygų tokių kaip:

 • Fizinių: šalčio, karščio, užmirkimo.

 • Biologinių: ligų sukėlėjų, kenkėjų antplūdžio.

 • Cheminių: pesticidų, druskų.

 • Mechaninių pažeidimų.

PRIVALUMAI

 • sudėtyje yra laisvosios L-α-aminorūgštys, ypač svarbios augalų mitybai;
 • stimuliuoja šaknų ir smulkių šaknelių augimą;
 • skatina žiotelių užsidarymą, todėl sulaiko vandenį audiniuose sausros metu;
 • skatina fotosintezę;
 • pristabdo vytimą bei senėjimą;
 • skatina greitesnį vaisių užmezgimą;
 • saugo vaisius iki pat derliaus nuėmimo;
 • skatina vaisių nokimą bei ankstyvesnį ir didesnį derlių;
 • veikia vaisiaus tekstūrą, cukraus susidarymą, rūgštumo mažėjimą, pigmentų bei aromatų formavimąsi, kurie suteikia vaisiams patrauklumo.


Tai didelio grynumo amino rūgštys – pagrindiniai baltymų „statybiniai blokai“. Baltymai augaluose atlieka daug įvairių funkcijų – įeina į fermentų, fitohormonų, chlorofilo sudėtį, dalyvauja energijos apykaitos, fotosintezės, kvėpavimo, medžiagų ir vandens transporto procesuose, yra pagrindinė ląstelių statybinė medžiaga. Kai augalai patiria stresą, tokį kaip sausra, šaltis ar herbicidų poveikis, daugelis sistemų apmiršta, labai sulėtėja dauguma gyvybinių procesų, todėl, net ir esant pakankamam maisto medžiagų kiekiui, augalas atsistato labai lėtai. Nupurškus augalą laisvosiomis amino rūgštimis, jis per lapus jas įsisavina ir iš karto panaudoja savo fiziologinėms reikmėms. Kitu atveju, augalas turėtų reikiamas amino rūgštis susintetinti iš azoto, vandenilio ir kitų pagrindinių medžiagų, jo atsistatymas truktų daug ilgiau. Panaudojus amino rūgštis, streso paveiktas augalas į savo normalų fiziologinį būvį sugrįžta keleriopai greičiau nei tai padarytų savaime.


NAUDOJIMAS

Galima naudoti bulvėms, burokėliams, runkeliams, svogūnams, česnakams, morkoms, ridikėliams, pomidorams, pipirams, pupelėms, agurkams, moliūgams, cukinijoms ir kitoms vaisius mezgančioms daržovėms. Taip pat rekomenduojama salotoms, kopūstams, brokoliams, salierams, žiediniams kopūstams ir kitoms lapinėms daržovėms, braškėms, dekoratyviniams augalams, lauko ir kambarinėms gėlėms, kaulavaisiams, sėklavaisiams. Puikiai tinka ir vejos priežiūrai, siekiant apsaugoti nuo nepalankių oro sąlygų, pvz.: karščio ar atgaivinimui iš po žiemos.

Rekomenduojama sėklų beicavimui ir purškimui ant augalo lapų.

Naudojimo norma: 100ml/10 l vandens.


MAIŠYMAS

Terra Sorb® Foliar gali būti maišomas su visomis lapams skirtomis trąšomis ar augalų apsaugos produktais. Jei maišoma su sieros, vario junginiais ir aliejumi, rekomenduojame sumažinti dozę pusiau.

Rekomenduojame kartu naudoti NANO AGRO TOTAL augalus puoselėjančią paviršiaus aktyviąją medžiagą su išskirtinių aliejų mišiniu – nimbamedžio, citronelos, arbatmedžio, kuri pagerins augalų apsaugos priemonių, mikroelementų ir kitų produktų pasisavinimą ir padengimą ant augalų: NANO AGRO TOTAL


DĖMESIO! Maišydami purkštuve augalų apsaugos ir  priežiūros priemones, nepamirškite stabilizuoti tirpalo pH! Tai svarbu dėl galimų nuosėdų susidarymo ir tirpalo efektyvumo. Priemonių efektyvumas mažėja, kai jos naudojamos tirpaluose su šarminiu vandeniu (pH>7). Vandens pH privalo būti 5,5. Tokį vandens rūgštingumą galite užtikrinti su FIX pH 5,5 stabilizatoriumi. Ypač rekomenduotina naudoti, jei viename purkštuve maišote ne vieną augalų priežiūros priemonę. 

Užtikrinsite stabilų purškiamo tirpalo pH (ruošimo ir naudojimo metu) – padidinsite pesticidų ir trąšų efektyvumą! FIX pH 5,5 stabilizatorių įsigykite čia: FIX pH 5,5 


Žemės ūkio augalai

Pnaudojimo laikas

Norma ml/10 l

Panaudojimo tikslas

Bulvės

Naudoti nuo bulvėms turint 3-4 lapus iki vegetacijos pabaigos, kas 2-3 sav.

100 ml

Skatina augalo šaknelių vystymąsi, stimuliuoja šakniagumbių formavimąsi. Atsigavimas po nepalankių sąlygų. Derliaus pagausėjimas ir bulvių gumbų dydžio vienodumas.

Runkeliai, burokėliai

Pradėti naudoti esant 2-3 tikriems lapams, 2-3 sav.

100 ml

Padidina derlių ir suvienodina gumbų dydį. Skatina cukraus kaupimąsi. Pagerina augalų apsaugos produktų efektyvumą.

Svogūnai, česnakai, morkos, ridikėliai, pomidorai, pipirai, pupelės, agurkai, moliūgai, cukinijos ir kt. vaisius mezgančios daržovės

Naudokite kas 7-14 d., po persodinimo iki derliaus nuėmimo. Mezgant vaisius.

100 ml

Pagerina prigijimą po persodinimo. Pagerina maistinių medžiagų absorbciją. Skatina energingą vystymąsi. Ankstina derlių ir skatina derliaus vienodumą. Pagerina kiekvienos kekės vaisių mezgimąsi. Padeda išgyventi nepalankias sąlygas (ypač šaltį ir karštį). Pagerina augalų apsaugos produktų absorbciją.

Salotos, kopūstai, brokoliai, žiediniai kopūstai, salierai ir kt. lapinės daržovės

Naudokite kas 7-14 d., po persodinimo iki savaitės prieš derliaus nuėmimą.

100 ml

Pagerina prigijimą po persodinimo. Skatina augalo ir šaknelių vystymąsi. Pagerina maistinių medžiagų absorbciją. Leidžia išvengti augalo vystymosi sustojimo šaltuoju metų periodu. Skatina derliaus vienodumą.

Esant nepalankioms augti sąlygoms, tokioms kaip šalnos, karščiai, ligų ir kenkėjų antplūdžiai. Galima naudoti kartu su augalų apsaugos produktais.

100 ml

Augalo atgaivinimui – nepalankiomis sąlygomis. Didina augalų apsaugos produktų efektyvumą.

 

 

 

Braškės

Po persodinimo iki žydėjimo.

100 ml

Skatina įsišaknijimą, pagerina vystymąsi. Pagerina vaisių mezgimąsi. Paankstina, padidina derlių.

 

Nuo žydėjimo ir uogų užmezgimo.

100 ml

Pagerina vaisių vienodumą ir pagerina spalvą.

 

Nuo pilno žydėjimo iki vaisių užmezgimo. Esant nepalankioms pasėliams sąlygoms. Galima naudoti kartu su įprastiniais augalų apsaugos produktais.

100 ml

Pagerina uogų užsimezgimą. Padeda išgyventi nepalankias sąlygas (ypač šaltį ir karštį). Pagerina augalų apsaugos produktų absorbciją.

Dekoratyviniai augalai, lauko ir kambarinės gėlės

Persodinimo metu

100 ml/ 10 l laistymui skirto vandens

Sumažina persodinimo stresą

 

Želdinių vystymosi metu

100 ml/ 10 l laistymui skirto vandens

Pagerina šaknų vystymąsi. Vienodesni želdiniai, bei pailgėja jų augimo periodas.

 

Vegetacijos, o ypač žydėjimo metu. Naudoti kas 7-14 d.

30 ml

Vystymosi paspartinimas.

Kaulavaisiai (slyvos, vyšnios, persikai ir pan.), sėklavaisiai (obelys, kriaušės, svarainis ir pan.)

Nuo žydėjimo iki derliaus nuėmimo, kas 7-14 d. Žydint, metant žiedlapius, vaisių vystymosi metu, kartu su augalų apsaugos produktais.

100 ml

Pagerina vaisių kokybę. Vienodesnio dydžio vaisiai. Sumažina defektus vaisiuose. Pagerina augalų apsaugos produktų absorbciją.

Vejos

Atsinaujinus vegetacijai pavasarį, o rudenį – po paskutinio nupjovimo. Prieš numatomas sausras.

100 ml

Šalnos mažiau pakenkia augalams. Pagreitina atsigavimą po šalnų. Pagerina augalų pasiruošimą žiemojimui ir peržiemojimą. Padidina atsparumą sausrai, pagreitina atsigavimą po sausros.

Visi augalai

Esant perteklinei drėgmei

100 ml

Mažina stresą, nuo perteklinės drėgmės poveikio.

Sėklų beicavimui

Sėklų dygimui paskatinti

10 ml/ 10 kg sėklų

Sėklos greičiau sudygsta, o daigai būna atsparesni nepalankioms augimo sąlygoms.

 

Prieš naudodami visuomet perskaitykite etiketę ir informaciją apie produktą.Koncentracijų skaičiuoklės

Tirpalo koncentracija išreiškiama procentine išraiška ir rodo tam tikros medžiagos (tirpinio) dalį tirpale. Ši dalis gali būti išreikšta mase (μg, mg, g, kg ir pan.) ar tūriu (μl, ml, l ir pan.). Koncentracijų skaičiuoklės padės apskaičiuoti reikiamą skysčio ar kietos medžiagos kiekį, ruošiant įvairius tirpalus.

Skaičiuoklė skirta patogiam augalų apsaugos ar kitokių produktų kiekio norimam tirpalo tūriui paruošti. Jos pagalba apskaičiuosite kiek reikės produkto ar tirpalo konkrečiam plotui apdoroti. Skaičiuoklės abiejose lygybės pusėse yra po 2 tuščius langelius skaitiklio (viršuje) ir vardiklio (apačioje) vietose. Į langelius įveskite trijų žinomų rodiklių skaitines reikšmes (tūrį, svorį, plotą ir pan.) ir vieną nežinomąjį (įrašyti x), kurį norite apskaičiuoti.

Apskaičiavimo formulė:formulė
g
L
s/t%
Išvalyti viskąApskaičiuoti

Apskaičiavimo formulė:formulė
g
g
s/s%
Išvalyti viskąApskaičiuoti

Apskaičiavimo formulė:formulė
L
L
t/t%
Išvalyti viskąApskaičiuoti

Kaip naudotis skaičiuoklėmis


Pasirinkite reikiamą skaičiuoklę atsižvelgiant į tai, kokio tipo tirpalą ruošite. Skaičiuoklė susideda iš trijų langelių. Į du iš jų įrašomos atitinkamos vertės, o vienas, kurį norima apskaičiuoti, paliekamas tuščias. Svarbu pasirinkti tinkamus mato vienetus, kuriais nurodomas atitinkamų tirpalo dalių kiekis.Pavyzdžiai:


Tirpinio svoris % (S/T): Nurodyta, kad rekomenduojama tam tikro miltelių pavidalo produkto koncentracija 2 %. Žinoma, kad reikalingas tirpalo kiekis – 15 l. Apskaičiuokite, kiek produkto reikia norimam tirpalo kiekiui gauti. Pasirinkite matavimo vienetus – tirpalo kiekio – litrai, o tirpinio – gramai. Į atitinkamus laukelius įrašykite reikšmes:visas tirpalo tūris – 15, koncentracija – 2. Spauskite apskaičiuoti ir gausite atsakymą – 300 g. Panašiai apskaičiuojami ir kiti dydžiai – tirpalo koncentracija ar tirpalo tūris.

Svoris % (S/S): Nurodyta, kad rekomenduojama tam tikro produkto koncentracija 2 %. Žinoma, kad reikalingas tirpalo kiekis – 5 kg. Apskaičiuokite, kiek produkto reikia norimam tirpalo kiekiui gauti. Pasirinkite matavimo vienetus – tirpalo kiekio – kilogramai, o tirpinio – gramai. Į atitinkamus laukelius įrašykite reikšmes – visas tirpalo svoris – 5, koncentracija – 2. Spauslite apskaičiuoti ir gausite atsakymą – 100 g. Panašiai apskaičiuojami ir kiti no dydžiai – tirpalo koncentracija ar tirpalo tūris.

Tirpinio tūris % (T/T): Nurodyta, kad rekomenduojama tam tikro produkto koncentracija 2 %. Žinoma, kad reikalingas tirpalo kiekis – 20 l. Apskaičiuotkite, kiek produkto reikia norimam tirpalo kiekiui gauti. Pasirinkite matavimo vienetus – tirpalo kiekio – litrai, o tirpinio – mililitrai. Į atitinkamus laukelius įrašykite reikšmės – visas tirpalo tūris – 20, koncentracija – 2. Spauskite apskaičiuoti ir gausite atsakymą – 400 ml. Panašiai apskaičiuojami ir kiti dydžiai – tirpalo koncentracija ar tirpalo tūris.Proporcijų skaičiuoklės pavyzdžiai:

a) darbinio tirpalo paruošimo norma yra 4 ml preparato 10 l vandens. Norima rasti, kiek produkto reikės, kad paruošti 50 l tirpalo. Į viršutinį langelį kairėje lygybės pusėje įrašykite 10 (tirpalo tūris), o dešinėje pusėje į viršutinį langelį – 4 (produkto kiekis). Kairėje pusėje į apatinį langelį įrašykite 50 (norimo paruošti tirpalo tūris), o dešinėje apačioje – x (norimas rasti produkto kiekis). Spauskite „apskaičiuoti nežinomąjį“ ir gausite atsakymą – 20 ml produkto

b) to paties produkto turimas kiekis yra 15 ml, norite apskaičiuoti, kiek vandens reikės paruošti darbiniam tirpalui. Į viršutinį langelį kairėje lygybės pusėje įrašykite 4 (rekomenduojama norma), o dešinėje pusėje į viršutinį langelį – 10 (vandens kiekis, maišomas su 4 ml produkto). Kairėje pusėje į apatinį langelį įrašykite 15 (produkto kiekis su kuriuo norima paruošti tirpalą), o dešinėje apačioje – x (norimas rasti reikalingo vandens kiekis). Sapuskite „apskaičiuoti nežinomąjį“ ir gausite atsakymą – 37,5 l tirpalo.

c) apskaičiuokite kokį plotą apdorosite turėdami tam tikrą kiekį produkto. Pvz.: reikia 20 ml produkto10 l darbinio tirpalo paruošimui, apdoroti 1 aro plotą. Norėdami apdoroti 5 arų plotą: į viršutinį langelį kairėje lygybės pusėje įrašykite 20 (rekomenduojama preparato norma), o dešinėje pusėje į viršutinį langelį – 1 (plotas, kuriam apdoroti reikalinga 20 ml preparato). Kairėje pusėje į apatinį langelį įrašykite x (norimas rasti preparato kiekis), o dešinėje apačioje – 5 (plotas, kurio apdorojimui norime apskaičiuoti reikiamą tirpalo kiekį). Spauskite „apskaičiuoti nežinomąjį“ ir gausite atsakymą – 100 ml preparato. Vandens kiekis, reikalingas darbinio tirpalo paruošimui, apskaičiuojamas kaip nurodyta b pavyzdyje.