+370 5 2726727
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.
BLACKJAK huminės rūgštys įsišaknijimui, 5000 ml

BLACKJAK huminės rūgštys įsišaknijimui, 5000 ml

Prekės kodas: 3005651

BLACKJAK yra koncentruota huminių, fulvo, ulmo rūgščių ir mikroelementų suspensija, skirta mirkyti sėklas ir tręšti augalus per šaknis ir lapus, siekiant gausaus ir kokybiško derliaus. Registruotas ekologiniams ūkiams.


Naudojimo instrukcijos


BLACKJAK naudojamas braškėms, gėlėms, vaismedžiams, vaiskrūmiams, daržovėms (augančioms tiek po stiklu, plėvele, tiek atvirame lauke), bulvėms, morkoms, burokėliams, svogūnams, dekoratyviniams bei vazoniams augalams tręšti ir sėkloms, svogūnėliams, bei šaknims mirkyti.

SUDĖTIS


Organinių medžiagų - ne mažiau kaip 28%, huminių rūgščių, fulvo rūgščių, ulmo rūgščių - ne mažiau kaip 20%. Organinis azotas (N) – 1,1%. pH: 4–5.


PRIVALUMAI

 • Mirkant sėklas, svogūnėlius, gumbus ar augalų šaknis, gaunamas teigiamas poveikis dygimui, stiprumui, vystymuisi.

 • Laistant augalus, ypač gerai vystosi šaknų sistema.

 • Gerėja cukraus ir krakmolo susidarymas, skatinamas augalų augimas.
 • Didina derlių.

 • Naudingas dirvožemiui, nes patręšus, lengviau išsiskiria mikroelementai ir makroelementai, o augalai greičiau juos pasisavina.

 • Sunkioje molingoje dirvoje, išsiskaido molio grumstai, dirva tampa lengvesnė, tuo pačiu pagerėja jos mikroorganizmų aktyvumas, oro ir vandens cirkuliacija dirvožemyje.

 • Maišant BLACKJAK su augalų apsaugos ir augalų mitybos produktais, pagerinamas jų veiksmingumas.

 • Naudojamas norint sumažinti šarminių tirpalų pH.

 • Gerina bei greitina pesticidų ir per lapus purškiamų trąšų veikimą ir pasisavinimą.

NAUDOJIMAS

 

Augalai

 

Laistymui (per dirvožemį)

 

Purškimui per lapus

Braškės

Tręšti į eilutes

20 ml/5 l vandens/a

 

Braškės iki žydėjimo 20 ml/5 l vandens/a

Bulvės

Tręšti į eilutes

20 ml/5 l vandens/a

 

Bulvėms pasiekus 20–25 cm aukštį, naudoti

10 ml–20 ml/2 l vandens/a.

Po 2 – 3 savaičių tą pačią normą galima pakartoti.

Morkos, svogūnai

Tręšti į eilutes

20 ml/5 l vandens/a

10 ml/2 l vandens/a.

Po 2–3 savaičių pakartoti.

Burokėliai, runkeliai

Tręšti paruošiant dirvą sėjai 40 ml/5 l vandens/a.

Tręšti į eilutes po sėjos 

20 ml/5 l vandens/a.

Pirmą kartą tręšti praėjus

10 – 12 savaičių po sėjos

20 ml/2 l vandens/a. Antrą kartą tręšti ta pačia norma po 2 – 3 savaičių.

Daržovės (atvirame grunte)

Tręšti į eilutes po sėjos 

20 ml/5 l vandens/a

Naudoti su per lapus purškiamomis trąšomis, augimo reguliatoriais ar augalų apsaugos produktais

5 ml/2 l vandens/a, augalams pasiekus 20–25 cm aukštį. Prireikus po 3 savaičių pagal tą pačią normą pakartoti.

Daržovės (šiltnamyje)

Po sėjos (sodinimo), tręšti į eilutes

20 ml/5 l vandens/100 m2

Persodinant augalus, sudrėkinti sėjinukus tirpalo

20 ml/10 l vandens koncentracija. Drėkinti lašeliniu būdu kas 3–4 savaites. Normos nurodytos skirsnyje „Kiti naudojimo būdai“.

Vaismedžiai (sėklavaisių ir kaulavaisių)

Prasidėjus vegetaciniam augimui, kiekvieną medį tręšti: 25 ml/10 l vandens koncentracijos tirpalu.

Galima naudoti su per lapus purškiamomis trąšomis, augimo reguliatoriais ar augalų apsaugos produktais santykiu 5 ml/10 l vandens ir purkšti tiesiai ant lapų.

Dekoratyviniai ir vazoniniai augalai

20 ml/5 l vandens, laistoma 1 karta per mėnesį.

 


KITI NAUDOJIMO BŪDAI

 1. Sėklų mirkymas prieš sodinimą: likus parai iki sėjos, sėklas mirkykite tirpale santykiu 5 ml/1 l vandens. Skatina greitesnį išdygimą. Stambias sėklas (bulvės, svogūnai ir t.t.) mirkykite likus parai iki sėjos, tik tirpalą naudokite santykiu 25 ml/10 l vandens.
 2. Paskirstymas lašelinio drėkinimo būdu: daržovės: iš karto po sodinimo, po to – kas 3–4 savaites pagal normą 30–50 ml/10 l/100 m2.
 3. Maišymas su per lapus purškiamomis trąšomis: BLACKJAK santykiu 5 ml/10 l vandens.
 4. Purkštuvo talpos buferinio tirpalo ruošimas, mažinantis pH: BLACKJAK santykiu 5 ml/10 l vandens.

 

MAIŠYMAS

Purkštuvo talpą iki pusės pripildykite vandens. Įpilkite rekomenduojamą kiekį BLACKJAK, ir jei norite - per lapus purškiamų trąšų ar augalų apsaugos priemonių. Iki galo užpildykite purkštuvą vandeniu, išmaišykite tirpalą ir purkškite.

Prieš naudodami visuomet perskaitykite etiketę ir informaciją apie produktą.

 

 

 

 


Koncentracijų skaičiuoklės

Tirpalo koncentracija išreiškiama procentine išraiška ir rodo tam tikros medžiagos (tirpinio) dalį tirpale. Ši dalis gali būti išreikšta mase (μg, mg, g, kg ir pan.) ar tūriu (μl, ml, l ir pan.). Koncentracijų skaičiuoklės padės apskaičiuoti reikiamą skysčio ar kietos medžiagos kiekį, ruošiant įvairius tirpalus.

Skaičiuoklė skirta patogiam augalų apsaugos ar kitokių produktų kiekio norimam tirpalo tūriui paruošti. Jos pagalba apskaičiuosite kiek reikės produkto ar tirpalo konkrečiam plotui apdoroti. Skaičiuoklės abiejose lygybės pusėse yra po 2 tuščius langelius skaitiklio (viršuje) ir vardiklio (apačioje) vietose. Į langelius įveskite trijų žinomų rodiklių skaitines reikšmes (tūrį, svorį, plotą ir pan.) ir vieną nežinomąjį (įrašyti x), kurį norite apskaičiuoti.

Apskaičiavimo formulė:formulė
g
L
s/t%
Išvalyti viskąApskaičiuoti

Apskaičiavimo formulė:formulė
g
g
s/s%
Išvalyti viskąApskaičiuoti

Apskaičiavimo formulė:formulė
L
L
t/t%
Išvalyti viskąApskaičiuoti

Kaip naudotis skaičiuoklėmis


Pasirinkite reikiamą skaičiuoklę atsižvelgiant į tai, kokio tipo tirpalą ruošite. Skaičiuoklė susideda iš trijų langelių. Į du iš jų įrašomos atitinkamos vertės, o vienas, kurį norima apskaičiuoti, paliekamas tuščias. Svarbu pasirinkti tinkamus mato vienetus, kuriais nurodomas atitinkamų tirpalo dalių kiekis.Pavyzdžiai:


Tirpinio svoris % (S/T): Nurodyta, kad rekomenduojama tam tikro miltelių pavidalo produkto koncentracija 2 %. Žinoma, kad reikalingas tirpalo kiekis – 15 l. Apskaičiuokite, kiek produkto reikia norimam tirpalo kiekiui gauti. Pasirinkite matavimo vienetus – tirpalo kiekio – litrai, o tirpinio – gramai. Į atitinkamus laukelius įrašykite reikšmes:visas tirpalo tūris – 15, koncentracija – 2. Spauskite apskaičiuoti ir gausite atsakymą – 300 g. Panašiai apskaičiuojami ir kiti dydžiai – tirpalo koncentracija ar tirpalo tūris.

Svoris % (S/S): Nurodyta, kad rekomenduojama tam tikro produkto koncentracija 2 %. Žinoma, kad reikalingas tirpalo kiekis – 5 kg. Apskaičiuokite, kiek produkto reikia norimam tirpalo kiekiui gauti. Pasirinkite matavimo vienetus – tirpalo kiekio – kilogramai, o tirpinio – gramai. Į atitinkamus laukelius įrašykite reikšmes – visas tirpalo svoris – 5, koncentracija – 2. Spauslite apskaičiuoti ir gausite atsakymą – 100 g. Panašiai apskaičiuojami ir kiti no dydžiai – tirpalo koncentracija ar tirpalo tūris.

Tirpinio tūris % (T/T): Nurodyta, kad rekomenduojama tam tikro produkto koncentracija 2 %. Žinoma, kad reikalingas tirpalo kiekis – 20 l. Apskaičiuotkite, kiek produkto reikia norimam tirpalo kiekiui gauti. Pasirinkite matavimo vienetus – tirpalo kiekio – litrai, o tirpinio – mililitrai. Į atitinkamus laukelius įrašykite reikšmės – visas tirpalo tūris – 20, koncentracija – 2. Spauskite apskaičiuoti ir gausite atsakymą – 400 ml. Panašiai apskaičiuojami ir kiti dydžiai – tirpalo koncentracija ar tirpalo tūris.Proporcijų skaičiuoklės pavyzdžiai:

a) darbinio tirpalo paruošimo norma yra 4 ml preparato 10 l vandens. Norima rasti, kiek produkto reikės, kad paruošti 50 l tirpalo. Į viršutinį langelį kairėje lygybės pusėje įrašykite 10 (tirpalo tūris), o dešinėje pusėje į viršutinį langelį – 4 (produkto kiekis). Kairėje pusėje į apatinį langelį įrašykite 50 (norimo paruošti tirpalo tūris), o dešinėje apačioje – x (norimas rasti produkto kiekis). Spauskite „apskaičiuoti nežinomąjį“ ir gausite atsakymą – 20 ml produkto

b) to paties produkto turimas kiekis yra 15 ml, norite apskaičiuoti, kiek vandens reikės paruošti darbiniam tirpalui. Į viršutinį langelį kairėje lygybės pusėje įrašykite 4 (rekomenduojama norma), o dešinėje pusėje į viršutinį langelį – 10 (vandens kiekis, maišomas su 4 ml produkto). Kairėje pusėje į apatinį langelį įrašykite 15 (produkto kiekis su kuriuo norima paruošti tirpalą), o dešinėje apačioje – x (norimas rasti reikalingo vandens kiekis). Sapuskite „apskaičiuoti nežinomąjį“ ir gausite atsakymą – 37,5 l tirpalo.

c) apskaičiuokite kokį plotą apdorosite turėdami tam tikrą kiekį produkto. Pvz.: reikia 20 ml produkto10 l darbinio tirpalo paruošimui, apdoroti 1 aro plotą. Norėdami apdoroti 5 arų plotą: į viršutinį langelį kairėje lygybės pusėje įrašykite 20 (rekomenduojama preparato norma), o dešinėje pusėje į viršutinį langelį – 1 (plotas, kuriam apdoroti reikalinga 20 ml preparato). Kairėje pusėje į apatinį langelį įrašykite x (norimas rasti preparato kiekis), o dešinėje apačioje – 5 (plotas, kurio apdorojimui norime apskaičiuoti reikiamą tirpalo kiekį). Spauskite „apskaičiuoti nežinomąjį“ ir gausite atsakymą – 100 ml preparato. Vandens kiekis, reikalingas darbinio tirpalo paruošimui, apskaičiuojamas kaip nurodyta b pavyzdyje.


Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.