+370 5 2726727
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.
Nematodai JUODAJAM PJOVĖJUI,  250 mln.
Nematodai JUODAJAM PJOVĖJUI,  250 mln.

Nematodai JUODAJAM PJOVĖJUI, 250 mln.

Prekės kodas: 1080260
Vnt. kaina:119,00 €
Klausti apie prekę +370 5 2726727 Į krepšelį

Prekės pristatomos per 2 savaites.

Biologinė juodojo pjovėjo (Otiorhynchus sulcatus) kontrolė, skirta 5 arams.


Naudojimo instrukcijos

 

PASKIRTIS

Produkto sudėtyje yra entomopatogeninių nematodų Heterorhabditis bacteriophora, skirtų juodojo pjovėjo (Otiorhynchus sulcatus) lervų biologinei kontrolei. H. bacteriophora yra natūraliai gamtoje aptinkamas įvairių rūšių vabalų natūralus priešas. Paskleidus šiuos nematodus ant dirvos paviršiaus, jie suranda, įsiskverbia ir nužudo juodojo pjovėjo lervas maždaug per savaitę.


KAIP PRODUKTAS VEIKIA

Palaisčius dirvą paruoštu preparatu, H. bacteriophora nematodai aptinka juodojo pjovėjo lervas ir įsiskverbia į jų organizmą, kuriame paskleidžia savo žarnyne gyvenančias simbiotines bakterijas. Bakterijoms sparčiai dauginantis, vabzdys žūva per kelias dienas. Nematodai maitinasi bakterijomis ir dauginasi negyvame šeimininko kūne, kol ten esančio maisto medžiagos visiškai išeikvojamos. Tada tūkstančiai nematodų apleidžia negyvą kūną ir ieško naujų vabzdžių šeimininkų, o tokių neradę, per kelias dienas žūva.

Naudoti nuo balandžio vidurio iki gegužė mėn. ir nuo rugpjūčio vidurio iki rugsėjo antros pusės.

Nematodai Juodajam pjovėjui yra saugus naudingųjų nariuotakojų faunai, augalams ir žmogui.


NAUDOJIMAS

Norma:

 

Pakuotė

 

Apdorojamas plotas

Vandens kiekis mišinio paruošimui

Vandens kiekis apdorojimui laistant

 

250mln.

 

 

500 m2

 

50 l

 

500 l

 

Produkto turinys supilamas į vandenį ir gerai sumaišomas. Gauta suspensija gali būti lengvai paskleidžiama įprastu laistytuvu arba purkštuvu. Purškiant rekomenduojama pašalinti visus sietus, purkštuko skersmuo neturi viršyti 0,8 mm, o slėgis turi neviršyti 5 barų. Apdorojamas dirvožemio paviršius turi būti drėgnas. Po apdorojimo praėjus pusvalandžiui ar valandai paviršius dar kartą turi būti apdorotas 1–2 l vandens/1 m2, kad nuplauti nematodus nuo lapų ant dirvos.

Nematodai juodajam pjovėjui veiksmingiausi, kai dirvožemio temperatūra yra tarp 12°–30°C. Mažesnėje ar aukštesnėje temperatūroje nematodų efektyvumas mažėja. Nematodai labai jautrūs UV spinduliuotei ir išdžiūvimui, todėl apdorojimas turi būti atliekamas anksti ryte, vakare arba dieną apniukusiu oru.

Produktas po įsigijimo turi būti panaudotas kaip įmanoma skubiau. Pakuotė gali būti laikoma iki 6 savaičių 4°–10°C temperatūroje (žr. į galiojimo pabaigos datą ant pakuotės). Pakuotės negalima užšaldyti ar paveikti didesne nei 30°C temperatūra.


EFEKTYVUMAS

Dėl nematodų dauginimosi užkrėstų lervų kūnuose ir pakartotinio naujų šeimininkų užkrėtimo, produkto efektyvumas nuosekliai didėja kelias savaites po apdorojimo. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad dirva tuo laikotarpiu būtų pakankamai drėkinama.

Panaudojus produktą tinkamu laiku ir palankiomis sąlygomis, galima tikėtis reikšmingo juodojo pjovėjo populiacijos sumažėjimo. Apkrėstos lervos tampa rausvos ir gali būti nesunkiai atskirtos nuo sveikų.

 

 Daugiau apie entomopatogeninių nematodų poveikį skaitykite čia.


Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.