+370 5 2726727
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.
Nematodai ŠIMTAKOJAMS, 250mln.
Nematodai ŠIMTAKOJAMS, 250mln.

Nematodai ŠIMTAKOJAMS, 250mln.

Prekės kodas: 1080259
Vnt. kaina:169,00 €
Klausti apie prekę +370 5 2726727 Į krepšelį

Prekės pristatomos per 2 savaites.

Biologinė geltonjuosčio šimtakojo kontrolė, skirta 5 arams apdoroti.


Naudojimo instrukcijos

PASKIRTIS

Produkto sudėtyje yra entomopatogeninių nematodų Steinernema carpocapsae ir Heterorhabditis bacteriophora infektyvių jauniklių, geltonjuosčio šimtakojo (Ommatoiulus sabulosus) biologinei kontrolei sodybose. S. carpocapsae ir Heterorhabditis bacteriophora yra gamtoje aptinkami įvairių rūšių vabzdžių ir kai kurių kitų nariuotakojų natūralus priešas. Paskleidus šiuos nematodus ant dirvos paviršiaus, jie suranda, įsiskverbia ir nužudo šeimininkus maždaug per savaitę.


KAIP PRODUKTAS VEIKIA

Nematodai šimtakojams  kontroliuoja suaugėlių ir lervinių stadijų šimtakojus. Palaisčius žolę ar dirvą paruoštu preparatu, nematodai aptinka šimtakojus ir įsiskverbia į jų organizmą, kuriame paskleidžia savo žarnyne gyvenančias simbiotines bakterijas. Bakterijoms sparčiai dauginantis, šimtakojis žūva per kelias dienas. Nematodai toliau maitinasi ir dauginasi negyvame šeimininko kūne, kol ten esančio maisto medžiagos visiškai išeikvojamos. Tada nematodai ieško naujų šimtakojų šeimininkų, o tokių neradę, per kelias dienas žūva.

Nematodai Šimtakojams yra saugus naudingųjų nariuotakojų faunai, augalams ir žmogui.


NAUDOJIMAS

  • Šimtakojų kontrolei pradėti naudoti gegužės mėn., kai prasideda masinė geltonjuosčio šimtakojo migracija. Esant reikalui, jei sezono metu gausumas vėl pradeda didėti, panaudoti pakartotinai. Norint reikšmingai sumažinti šimtakojų populiaciją, nematodus rekomenduojama naudoti kelis metus iš eilės.

  • Produkto turinys supilamas į vandenį ir gerai sumaišomas. Gauta suspensija gali būti lengvai paskleidžiama įprastu laistytuvu arba purkštuvu. Purškiant rekomenduojama pašalinti visus sietus, purkštuko skersmuo neturi viršyti 0,8 mm, o slėgis turi neviršyti 5 barų. Apdorojamas dirvožemio paviršius turi būti drėgnas. Po apdorojimo praėjus pusvalandžiui ar valandai paviršius dar kartą turi būti apdorotas 1–2 l vandens/1 m2, kad nuplauti nematodus nuo lapų ant dirvos. Optimaliam rezultatui pasiekti, rekomenduojama užtikrinti pakankamą dirvos drėgnumą 3–4 savaites.

  • Produktas veiksmingiausias, kai substrato temperatūra yra tarp 15°–30°C. Mažesnėje ar aukštesnėje temperatūroje nematodų efektyvumas mažėja. Nematodai labai jautrūs UV spinduliuotei ir išdžiūvimui, todėl apdorojimas turi būti atliekamas anksti ryte, vakare arbą dieną apniukusiu oru.

  • Nematodai Šimtakojams po įsigijimo turi būti panaudoti kaip įmanoma skubiau. Pakuotė gali būti laikoma iki 6 savaičių 4°–10°C temperatūroje (žr. į galiojimo pabaigos datą ant pakuotės). Pakuotės negalima užšaldyti ar paveikti didesne nei 30°C temperatūra.

Naudojimo normos:

 

Pakuotė

 

Apdorojamas plotas

Vandens kiekis mišinio paruošimui

Vandens kiekis apdorojimui laistant

 

250mln.

 

 

500 m2

 

50 l

 

500 l

 

Daugiau apie entomopatogeninių nematodų poveikį skaitykite čia.Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.