+370 652 69755
Susiekite su mumis
Turite patvirtinti, kad esate ne jaunesnis nei 16 metų asmuo ir , kad sustinkate su duomenų tvarkymo taisyklėmis.
Grambuolių kontrolė FEROMONU rinkinys
Grambuolių kontrolė FEROMONU rinkinysGrambuolių kontrolė FEROMONU rinkinysGrambuolių kontrolė FEROMONU rinkinysGrambuolių kontrolė FEROMONU rinkinys

Grambuolių kontrolė FEROMONU rinkinys

Vnt. kaina:43,96 €

Paprastojo grambuolio ir sodinio grambuoliuko - grikinuko kontrolės rinkinys.

Naudojimo instrukcijos


Feromonas – sodinis grambuoliuokas – grikinukas (Phyllopertha horticola) ir paprastasis grambuolys (Melolontha melolontha).

Skirtas sodinio grambuoliuko-grikinuko ir paprastojo grambuolio pritraukimui, sugavimui ir gausumo nustatymui.

  • Nekenksmingas aplinkai,
  • Skirtas tik vienai kenkėjo rūšiai,
  • Veikia iki 6 savaičių.


VEIKIMAS

Kuomet vabzdžiai pradeda skraidyti, feromoninės gaudyklės privilioja vabzdžių patinėlius. Patekę į gaudyklę, jie daugiau nebegali iš ten ištrūkti. Patelės lieka neapvaisintos, dėl ko mažėja šių kenkėjų populiacija. 

Feromonai nepavojingi žmonėms, gyvūnams, paukščiams, nenuodingi aplinkai.


PAŽEIDIMAI

Sodinis grambuoliuokas – grikinukas (Phyllopertha horticola)

Lapuose išgraužtos stambios, netaisyklingos formos ertmės. Vabalai augalus žaloja naktį – graužia obelų, vyšnių, aviečių, gervuogių, erškėčių, dekoratyvinių augalų ir kt. lapus, pradedant nuo kraštų, lapuočių žiedus, jaunus vaisius. 

Patelės kiaušinėlius deda dirvoje krūvelėmis po 25-30, ties augalų šaknimis 10-15 cm gylyje. Lervos stambios, C raidės formos – dirvoje gyvena 3-4 metus – minta augalų šaknimis, todėl padaro didžiąją dalį žalos. Lervas rekomenduojame kontroliuoti nematodais. Per metus išsivysto viena generacija.

Paprastasis grambuolys (Melolontha melolontha)

Lapuose išgraužtos stambios, netaisyklingos formos ertmės. Grambuoliai aktyviai skraido ir apgraužia įvairių lapuočių krūmų ir medžių jaunus ūglius, lapus, žiedus. 

Patelės kiaušinėlius deda dirvoje krūvelėmis, ties augalų šaknimis 10-15 cm gylyje. Lervos stambios, C raidės formos – gyvena 3-4 metus – minta augalų šaknimis, todėl padaro didžiąją dalį žalos. Lervas rekomenduojame kontroliuoti nematodais. Per metus išsivysto viena generacija.


NAUDOJIMAS

Pherozzip barjerines gaudykles su feromonu kabinkite gegužės mėn. pradžioje (prieš suaugėlių atsiradimą) ir tęskite iki rugsėjo mėn. 

Nelieskite plikomis rankomis, išimkite feromoninį masalą iš pakuotės ir įdėkite į barjerinę vabzdžių gaudyklę. Masalo pakuotę iš karto pašalinkite iš vabzdžių stebėjimo zonos. Nenuimkite dangtelio, kuris yra ant masalo kapsulės. 

Gaudyklę kabinkite 2 metrų aukštyje, atviroje vietoje (naudojant atraminius stulpelius), kad augmenija netrukdytų vabalo patekimui į gaudyklę. Reguliariai tikrinkite gaudykles. Feromoninį masalą keiskite kas 6 savaites. 

Rekomenduojama: 1 -2 gaudyklė/ ha. Naudojant daugiau gaudyklių – kenkėjų skaičius didėja. 

Feromonas veiksmingiausias 6 sav., vėliau jo efektyvumas palaipsniui mažėja.


Plačiau apie feromonus skaitykite čia.


Prieš naudodami visuomet perskaitykite etiketę ir informaciją apie produktąMūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.